Vishay AC01000005108JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 5.1ohm, 2.2583V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC01000005108JA100.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 18 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP3-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB5R10
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.1ohm, 5.0498V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT5R10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT5R10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5.1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC01000005108JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 5.1 Ohm 5% 1W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL
AC01 5R1 5% A1