Vishay AC01000002401JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2400ohm, 48.9898V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC01000002401JA100.
Newark
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet11 pagesIl y a 14 ans
Datasheet11 pagesIl y a 14 ans
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
Datasheet11 pagesIl y a 16 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
IHS
Future Electronics
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2400ohm, 84.8528V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2400ohm, 109.5445V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
VISHAY AC03000002201JAC00 Through Hole Resistor, 2.2 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Stackpole ElectronicsCF1JT2K40
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 2400ohm, 500V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JB2K40
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 2400ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT2K40
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 2400ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC01000002401JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 2.4kOhm 5% 1W +100ppm/K to +180ppm/K Conformal Axial Box
Res Wirewound 2.4K Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
RESISTOR WIREWOUND, 2.4KOHM, 1W, 5%; Resistance:2.4kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:49V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes