Vishay 790D226X9016B2BE3
22uF THT Solid MnO2 Tantalum Electrolytic Capacitor; 16 V dc +/-10%; 790D Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 790D226X9016B2BE3.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet8 pagesIl y a 17 ans
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT322D226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Capacitor, Molded Electrolyte; 22uF; Tantalex; Tantalum; Axial; Case X; +/-10%; 20WVDC
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT322D226K015AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22Uf, Through Hole
Yageo GroupT322D226K015AS
Capacitor Tantalum Solid 22uF 15 Volt 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay 790D226X9016B2BE3 fournies par ses distributeurs.
Cap Tant Solid 22uF 16V 10% (7.3 X 4.8 X 10.5mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 22 uF, 16 V, 10%, 5.08 mm, -55 C, 125 C, Radial Leade
VISHAY 790D226X9016B2BE3 Tantalum Capacitor, Resin Molded, 22 F, 16 V, 790D Series,10%, Radial Leaded
CAPACITOR, TANTALUM, 16V, 22UF; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:16V; Series:790D; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Lead Spacing:5.08mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:Radial; External Depth:4.8mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:7.3mm; Impedance:1.3ohm; Impedance Frequency:100kHz; Impedance Temperature:25°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:12mm; Leakage Current:3.5µA; Termination Type:Radial Leaded