Vishay 594D127X96R3C2T
594D Series 120 uF ±10% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 594D127X96R3C2T.
Newark
Datasheet20 pagesIl y a 4 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
Datasheet5 pagesIl y a 16 ans
Datasheet5 pagesIl y a 17 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
Datasheet6 pagesIl y a 15 ans
Datasheet21 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
594D Series 120 uF ±20% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Cap Tant Solid 120uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 120uF 6.3V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) Pad SMD 0.19 Ohm 125C T/R
Panasonic6TPE120MAZB
Panasonic 6TPE120MAZB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Cap Tant Solid 120uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay 594D127X96R3C2T fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 120uF, Surface Mount, 2813
CAPACITOR TANT, 120UF 6.3V, 0.085 OHM, 0.1, SMD
Cap 120uF 6.3VDC 10% 7.1 X 3.2 X 2.5mm SMD T/R
CAPACITOR TANTALUM SMT 594D 6.3V 120UF
CT-0021-0 CAP,SMD,C,TANT,120UF,6.3V,10%
CAP TANTALUM 120UF 6.3V 10% SMD
CAPACITOR, TANTALUM, 6.3V, 120UF; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Effective Series Resistance:0.085ohm; Series:594D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:Low ESR; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:7.1mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:3.2mm; Leakage Current:6.3µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD