Vishay WSL08057L100FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.0071ohm, 0.0298V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL08057L100FEA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2.5 A, Surface Mount Device
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/10W 0603 / 0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Yageo GroupRC0603JR-070RL
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0ohm, Surface Mount, 0603
Resistor, Thick Film Chip; 0 Ohm; Case 0805; 0.125W; SMD; 150V
Yageo GroupRC0603FR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0603 [1608 Metric], Thick Film, 100 mW, 1 A, Surface Mount
Yageo GroupAC0603JR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0603 [1608 Metric], Thick Film, 100 mW, 1 A, Surface Mount Device
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL08057L100FEA fournies par ses distributeurs.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.0071 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.0071 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .0071 1% EA e3