Vishay LVR03R2000FB12
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
QuestLVR03R2000FB12923
5h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay LVR03R2000FB12.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Mouser
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-07-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-05-22
LTD Date2021-11-22
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.2ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite13FR200E
10 Series 0.2 Ohm ±1% 3 W Axial Wire Element Current Sense 2 Terminal Resistor
Ohmite43FR20E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay LVR03R2000FB12 fournies par ses distributeurs.
Res Metal Strip 0.2 Ohm 1% 3W Molded AXL Thru-Hole Bulk
Wirewound Resistors, Precision Power, Low Value, Commercial, Axial Lead
3W 1% Low Value Power Resistors 3watts 0.2ohms 1%
Lvr-3 .2 1% B12 Rohs Compliant: No |Vishay LVR03R2000FB12