Triad Magnetics VPL36-140
Transformer, split bobbin, pri: 115/230V, sec: 5VA, 36V@.14A, 18V@.28A, leads
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Triad Magnetics VPL36-140.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 4 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Triad MagneticsVPL28-180
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 14/28VAC, UL
Triad MagneticsF-216X
Power Transformer Laminated Core 4.2VA 115V Primary 12V Secondary 350mA Chassis Mount
Triad MagneticsF-143XP
Power Transformer 1500Vrms 4.5VA 6 Terminal PC Pin Flange Mount/Through Hole
Descriptions
Descriptions de Triad Magnetics VPL36-140 fournies par ses distributeurs.
Power Transformer 3500VAC 5VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
POWER XFMR 36Vct@0.14A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
Power Transformers 36V@0.14A 18V@0.28A 5VA
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
POWER TRANSFORMER; Secondary Voltages:2; POWER TRANSFORMER; Secondary Voltages:2 x 18V; Current Rating:280mA; Power Rating:5VA; Input Voltage:115VAC; Leaded Process Compatible:No; Output Current:0.28A; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Series:World; Supply Voltage:230V