Triad Magnetics FS28-1300
14V(Parallel), 28V(Series) 2.6A, 1.3A Dual 36VA 115V, 230V Dual DIP 66.68mm*55.55mm*39.67mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Triad Magnetics FS28-1300.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Triad Magnetics FS28-1300 fournies par ses distributeurs.
Power Transformer 2500Vrms 36VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Power Transformers PC Mount, 36VA, 8Pin 28VDC CT@1.3A Series
Power Xfmr 28.0Vct@1.3A Ul/Cul 115/230V Split Pack Pcb Mount/Fs28-1300 Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS28-1300
Split Bobbin Power Transformer, 36VA
Transformers 28VCT@1.3A 14V@2.6A DUAL PRIMARY 8 PIN