Triad Magnetics FS24-250-C2
12V(Parallel), 24V(Series) 250mA, 500mA Dual 6VA 115V, 230V Dual 41.28mm*33.32mm*33.32mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Triad Magnetics FS24-250-C2.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 6 ans
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2012-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Triad Magnetics FS24-250-C2 fournies par ses distributeurs.
TRANSFORMER, CLASS 2, PC MOUNT, 12VA, DUAL PRI, 24VCT@ 0.25A, 12V@ 0.5A
POWER XFMR 24 Vct @ 250 mA UL/cUL - Class 2/3, TUV, 115/230V SPLIT PACK
Power Transformer 4200Vrms 6VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Split Bobbin Power Transformer, 6VA
TRANSFORMER, ISO, 2 X 12V, 6VA
Transformer, Iso, 2 X 12V, 6Va; Pcb Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 12V; Power Rating:6Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:250Ma; Isolation Voltage:4.2Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS24-250-C2