Triad Magnetics FS20-1000
10V(Parallel), 20V(Series) 2A, 1A Dual 20VA 115V, 230V Dual DIP 57.15mm*47.63mm*36.5mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Triad Magnetics FS20-1000.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Triad Magnetics FS20-1000 fournies par ses distributeurs.
Power Transformer 2500Vrms 20VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
TRANSFORMER, 115/230V, PC MT, 20VA, 20V@1A, 10V@2A
POWER XFMR 20.0Vct@1.0A UL/cUL 115/230V SPLIT PACK PCB MOUN
Split Pack Transformers 20VCT@1A 10V@2A DUAL PRIMARY 8 PIN
Split Bobbin Power Transformer, 20VA
Power Transformers PC Mount, 20VA 20VDC CT@1A Series
TRANSFORMER, ISO, 2 X 10V, 20VA
Transformer, Iso, 2 X 10V, 20Va; Pcb Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 10V; Power Rating:20Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:1A; Isolation Voltage:2.5Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS20-1000