Torex XC9235A12DMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 3450kHz Switching Freq-Max, PDSO5
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Torex XC9235A12DMR-G.
IHS
Datasheet33 pagesIl y a 2 ans
Augswan
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.9V to 3.3V 0.6A 5-Pin TSOP T/R
NCP6334C Series 5.5 V 3 MHz 2 A SMT Synchronous Buck Converter - DFN-8W
Switching Regulator, Current-mode, 1.32A, 3000kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Texas InstrumentsTPS62232DRYT
2 MHz Ultra Small Step Down Converter with DCS-Control in 1x1.5 SON Package 6-SON -40 to 125
Texas InstrumentsTPS62233DRYT
Descriptions
Descriptions de Torex XC9235A12DMR-G fournies par ses distributeurs.
XC9235 Tape & Reel (TR) Tin (Sn) Active DC to DC switching regulator 1.2V 0.95mm 600mA 3MHz
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.2V 600mA 2V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R