Texas Instruments UA78M33CKVURG3
500mA 80dB@(120Hz) null 3.3V positive 25V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing2 pagesIl y a 9 ans
Datasheet18 pagesIl y a 12 ans
Datasheet23 pagesIl y a 13 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 17 ans
Datasheet20 pagesIl y a 18 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.45%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments UA78M33CKVURG3.
Pièces détachées
Texas InstrumentsUA78M05CKVURG3
80dB(120Hz) 4.5mA Fixed 500mA 1 5V 7V 5V 25V 2V@ 350mA 100mV 100mV TO-252-3 2.52mm
STMicroelectronicsL78M05ACDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, 10V primary input, 5V/500 mA/1 Output, TO-252-3
STMicroelectronicsL78M05CDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, Positive Output, 35 V, 5 V, 500 mA, 3 Pins, TO-252 (DPAK)
STMicroelectronicsL78M05ABDT-TR
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments UA78M33CKVURG3 fournies par ses distributeurs.
UA78M33 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 2V 2.52mm 500mA 0C~125C
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, TO-252; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:5.3V; Input Voltage Max:25V; Max Output Current:500mA RoHS Compliant: Yes
VOLT REG, 3.3V, TO-252; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 25V; Product Range: 7833 Voltage Regulators; Output Current: 500mA; Output Type: Fixed; Linear Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Base Number: 78; No. of Outputs: 1Outputs; Operating Temperature Range: 0°C to +125°C; Output Voltage Max: 3.5V; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 25V