Texas Instruments TPL0102-100RUCR
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin X2QFN T/R
Fiches techniques et documents
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPL0202-10MRTER
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 16-Pin WQFN EP T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPL0102-100RUCR fournies par ses distributeurs.
2mA ¡À92ppm/¡æ 100K¦¸ 256 2 2.7V Non-Volatile 5.5V I2C Potentiometer X2QFN-14 2mm*2mm*400¦Ìm
TPL0102 Selectable Address I2C e4 digital potentiometer 250kHz 2.75V 100kOhm 400mum
Digital Potentiometers; TPL0102-100RUCR; TEXAS INSTRUMENTS; EEPROM; 2; 256; 14
±20% I2C 100kΩ QFN-14(2x2) Digital Potentiometers ROHS
DGTL POT, 256POS, 100K, DL, 14QFN; End To End Resistance: 100kohm; No. of Pots: Dual; Control Interface: I2C; Track Taper: Linear; Resistance Tolerance: ± 20%; Supply Voltage Min: 2.7V; Su; Available until stocks are exhausted