Texas Instruments TL750M05QKTTRQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 -40 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet23 pagesIl y a 11 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing2 pagesIl y a 12 ans
Datasheet19 pagesIl y a 14 ans
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.26%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTL750M05CKTTR
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 0 to 125
MIC2940A Series 5 V Fixed Output Voltage 1.25 A SMT LDO Regulator -TO-263-3
Texas InstrumentsTL750M12QKTTRQ1
Texas InstrumentsLM2940CS-12
1-A, 26-V, high-PSRR, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 0 to 125
MIC2940A Series 3.3 V Fixed Output Voltage 1.25 A SMT LDO Regulator - TO-263-3
LDO Regulator Pos 5V 1.5A Automotive 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TL750M05QKTTRQ1 fournies par ses distributeurs.
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 500mV 4.83mm 750mA -40C~125C
Single Channel LDO Voltage Regulator; Voltage Regulator Type:Fixed Positive LDO Linear; Input Voltage Primary Max:26V; Output Voltage Max:5V; Output Current Max:750mA; Dropout Voltage, Vdo:600mV; No. of Outputs:1 ;RoHS Compliant: Yes