Texas Instruments SN74HC14PWR
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP / Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet22 pagesIl y a 12 ans
Datasheet21 pagesIl y a 14 ans
Datasheet21 pagesIl y a 14 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 15 ans
Datasheet17 pagesIl y a 18 ans
Farnell
Upverter
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-57.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
11 ns
38 ns
38 ns
Low Level Output Current
5.2 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
-5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments SN74HC14PWR.
Pièces détachées
74HC Series 2 to 6 V SMT Hex Inverter with Schmitt Trigger Input - TSSOP-14
Texas InstrumentsSN74HC04PWRG4
Buffer Inverter EAR99 Tape & Reel (TR) HC/UH logic gate circuit 24ns 1.2mm 5.2mA 6V
Hex Schmitt-Trigger Inverter High-Performance Silicon-Gate CMOS | IC INVERTER SCHMITT 6CH 14TSSOP
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-TSSOP
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS Hex Inverting Schmitt Trigger - TSSOP-14
Texas InstrumentsCD40106BPW
6-ch, 3-V to 18-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -55 to 125
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments SN74HC14PWR fournies par ses distributeurs.
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
Buffer Inverter Schmitt Trigger 74HC14 EAR99 74HC logic gate circuit 21ns @ 6V 50pF 1.2mm 5.2mA 5.2mA 6V
Schmitt Trigger 6 21ns@6V,50pF 2uA 2V~6V TSSOP-14 Inverters ROHS
Schmitt Trigger 2V~6V 14Pin 5.2mA TSSOP14 Inverters ROHS
Ic, Schmitt Trigger, Smd, 74Hc14; Logic Family/Base Number:74Hc14; Logic Type:Inverter Schmitt Trigger; Output Current:5.2Ma; No. Of Inputs:1; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Logic Case Style:Tssop; No. Of Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS SN74HC14PWR