Texas Instruments DS92LV16TVHG
16-bit bus LVDS serializer/deserializer - 25 - 80 MHz 80-LQFP -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 3 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet23 pagesIl y a 11 ans
Datasheet23 pagesIl y a 13 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 27 ans
National Semiconductor
Farnell
Newark
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Symbole
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLIFEBUY (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsDS92LV18TVV/NOPB
CMOS LINE TRANSCEIVER DS92LV18 Tray interface serializer 1.6mm 10muA 726W 3.15V~3.45V
Texas InstrumentsDS92LV18TVVX/NOPB
18-bit bus LVDS serializer/deserializer - 15-66 MHz 80-LQFP -40 to 85
Texas InstrumentsDS92LV090ATVEH
Can Bus, Transceiver, 3 V, 3.6 V, Tqfp Rohs Compliant: Yes
Analog DevicesAD8197ASTZ
4:1 HDMI/DVI Switch with Equalization | IC SWITCH DVI/HDMI 4:1 100-LQFP
Analog DevicesAD8197BASTZ
Video Switch Tray AD8197 Tin video processing unit 2.25Gbps 1.4mm 110mA 3.6V
Analog DevicesADV3002BSTZ
IC VIDEO SWITCH 80LQFP / Video Switch IC I2C, Serial HDMI 1.4a 80-LQFP (14x14) Package
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments DS92LV16TVHG fournies par ses distributeurs.
CMOS DS92LV16 Tray NRND (Last Updated: 1week ago) interface serializer 1.6mm 320mA 743W 3.15V~3.45V
LVDS Serializer/Deserializer 2560Mbps 0.55V 80-Pin LQFP Tray
IC SERDES LVDS 16BIT BUS 80-LQFP
16:1 LVDS SERDES XCVR 35-80MHZ <AZ
DS92LV16 16-BIT BUS LVDS SERIALI
LINE TRANSCEIVER, 1 FUNC, 1 DRIV
16:1 LVDS TRANSCEIVER 35-80MHZ, SMD; Supply Voltage Range:3.15V to 3.45V; Digital IC Case Style:PQFP; No. of Pins:80; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Base Number:92; IC Generic Number:92LV16; Interface:LVDS; Interface Type:LVDS; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:PQFP; Packaging Type:Peel Pack; Supply Voltage Max:3.45V; Supply Voltage Min:3.15V; Termination Type:SMD; Transceiver Type:Bus LVDS