Telemecanique XS1N12PA349D
Proximity Sensor Inductive NO PNP 4mm 12V to 24V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Telemecanique XS1N12PA349D.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 21 ans
TodayComponents
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+231%
Pièces détachées
Proximity Sensor, M12LNG,SHLD,NPB,4MM,PNP,NC,M12, E2A Series
Omron Automation E2A-M12KS04-M1-C2 Proximity Sensor, M12 SHLD,NPB,4MM,NPN,NC,M12 CON
Proximity Sensor NO NPN 4mm 10V to 32V 4-Pin
Descriptions
Descriptions de Telemecanique XS1N12PA349D fournies par ses distributeurs.
inductive sensor XS1 M12 - L50mm - brass - Sn4mm - 12..24VDC - M12
INDUCTIVE SENSOR 24VDC 200MA XS +OPTIONS ROHS COMPLIANT: YES
Schneider Electric OsiSense Inductieve naderingsschakelaar - XS1N12PA349D
SWITCH, PROXIMITY, M12 PNP, DISTANCE SENSING MAX 3.2MM
10/38VDC 4MM SENSING RANGE NO PNP SCP OUTPUT THREADED METAL BARREL QD
Plug-in increased sensor,M12 PNP NO
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
PROXIMITY SWITCH, M12, PNP; Sensor Input:Inductive; Frequency Response Range:300Hz; Supply Voltage Range DC:10V to 38V; Connector Type:M12 Plug-in; Contact Current Max:200mA; External Length / Height:45mm; Frequency Response Max:2.5kHz; IP / NEMA Rating:IP67; Load Current Max:200mA; Operating Frequency:300Hz; Operating Temperature Max:50°C; Operating Temperature Min:-25°C; Output Type:PNP; Sensing Distance Max:3.2mm; Sensing Range:0mm to 4mm; Sensing Range Max:4mm; Sensor Output1:PNP; Supply Voltage DC Max:24V; Supply Voltage DC Min:12V; Switch Operation:Normally Open; Thread Size:M12