Telemecanique XS118BLPBM12
Proximity Sensor Inductive NC PNP 5mm 12V to 24V
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Telemecanique XS118BLPBM12.
Burklin Elektronik
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.67%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Descriptions
Descriptions de Telemecanique XS118BLPBM12 fournies par ses distributeurs.
Inductive Proximity Sensor, Pnp, 24V; Product Range:Xs Series; Sensing Range Max:5Mm; Sensor Output Type:Pnp; Supply Voltage Dc Max:24Vdc; Supply Voltage Dc Min:12Vdc; Thread Size - Metric:M18 Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XS118BLPBM12
SCHNEIDER ELECTRIC XS118BLPBM12 Proximity Sensor, Inductive, 18mm, PNP, NC. More details: Cylindrical Proximity Sensor, Sensing Method Inductive, Diameter 18mm, Power Requirement 12 to 24VDC, Circuit Type 3 Wire PNP, Output Mode NC, Shielded, NEMA Rating 4X, IP Rating 67, Electrical Connection 4 Pin M12 Connector, Case Material Nickel Plated Brass, Basic Material Metal, Max. Detecting Distance 5.0mm, Length 41mm, Operating Frequency 2000 Hz, Operating Temp. Range -13 Degrees to 158 Degrees F, Max. Current Load 100mA, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Compliance, RoHS