Telemecanique XCKN2518G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Telemecanique XCKN2518G11.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
Burklin Elektronik
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Telemecanique XCKN2518G11 fournies par ses distributeurs.
LIMIT SWITCH, THERMOPLASTIC ROLLER LEVER SWITCH, INDUSTRIAL AUTOMATION SENSOR
limit switch XCKN - thermoplastic roller lever - 1NC+1NO - slow - Pg11
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKN2518G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, LEVER, 3A, 240VAC; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC SeriesRoHS Compliant: Yes