Telemecanique XCKN2503G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Cross Roller Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 12N Linear Screw Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Telemecanique XCKN2503G11.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions de Telemecanique XCKN2503G11 fournies par ses distributeurs.
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKN2503G11
Switch, 2 pole, 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), roller plunger, screw connection, IP65, XCKN2503G11
1NO1NC SL CE PG11 STEEL ROLLER P
LIMIT SW, SPST-NO/NC, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Plunger; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:12N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes