Circuit Breaker, Thermal, 1P, 250V, 50A; Product Range:W23 Series; Current Rating:50A; No. Of Poles:1 Pole; Voltage Rating Vdc:50V; Voltage Rating Vac:240V; Circuit Breaker Mounting:Panel; Operating Voltage:250V; Voltage Ac:250V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity W23-X1A1G-50
W23-X1A1G-50=W23/W31 Circuit Breaker Type: Thermal Circuit Function: Series Trip Illuminated: No Actuator Color: Black Operating Voltage: 240 VAC Thermal Series Trip Black | Circuit Breaker | Part Number: W23-X1A1G-50 | Internal Number: 7-1393246-6 | TE Connectivity