TE Connectivity RN152-10-02
Common Mode Chokes Dual 1.8mH 10kHz 10A 14mOhm DCR Thru-Hole
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity RN152-10-02.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 10 ans
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-06-30
LTD Date2017-12-31
Pièces détachées
TE ConnectivityEH20-1.5-02-1M8
Eh20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EH20-1.5-02-1M8
TE ConnectivityRN142-6-02
COMMON-MODE CURRENT COMPENSATED CHOKE Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
TE ConnectivityEV20-1.5-02-1M8
Ev20 Common Mode Choke 250Vac, 1.5A, 1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV20-1.5-02-1M8
Wurth Elektronik744862018
WE-TFC Common Mode Power Line Choke
Box Tin (Sn) 2 e3 Common Mode Choke 10A 13mOhm 10kHz 40.4mm
Common-Mode Choke 1.8mH 1A 340mOhm -30% to 50% Radial Leaded
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity RN152-10-02 fournies par ses distributeurs.
COMMON MODE CHOKE, 1.8mH, 10A, RADIAL
CURRENT COMPENSATED 10 A SINGLE PHASE CHOKE; PIN CONNECTION
RN Common Mode Choke 250VAC, 10A,
COMMON-MODE CURRENT COMPENSATED CHOKE
Choke, Current-Compensated, 1.8 mH, 10 A, RN Series
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X1.8MH, 10A; Inductor Type:Common / Asymmetrical; Inductance:1.8mH; Tolerance, Inductance:+50%, -30%; Resistance:0.014ohm; DC Current Max:10A; Case Style:RN152; Tolerance, +:50%; Tolerance, -:30%; Voltage Rating, AC:250V; Approval Category:VDE, UL; Flammability Rating:UL94V-0; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-25°C; Voltage, Test:1500V