TE Connectivity R10-E1X4-V185
Relay, E-mech, 4PDT, 5A, Ctrl-v 3-115DC, Vol-rtg 120/28AC/DC, 16 Pin, R10 Series
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Newark
Farnell
Master Electronics
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1-1393767-7
R10 Series Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 185Ohm Through Hole
TE ConnectivityKHAU-17D12-12
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 5A
PanasonicNC4D-JP-DC12V
Relay Power Transistor Drive Flat 250VAC 12VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
PanasonicNC4D-P-DC12V
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
PanasonicHC4-H-DC12V
Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 160Ohm Plug-In
TE Connectivity / AMP1415535-7
Power Relay 12VDC 6A 4PDT(77x27.2x78.3)mm DIN Rail
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity R10-E1X4-V185 fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.042A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 5A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
Power Relays, Industrial Panel Plug-In, Monostable, DC, 900 mW Coil Power Rating DC, 185 Ω Coil Resistance, Sensitive Version, Potter & Brumfield R10
Relay, 4Pdt, 120Vac, 30Vdc, 5A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:5A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity R10-E1X4-V185
R10-E1X4-V185=R10 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 5 A General Purpose Power Relay DC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Part Number: R10-E1X4-V185 | Internal Number: 1-1393766-4 | TE Connectivity