TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
JRH Electronics
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500 fournies par ses distributeurs.
Switch Push Button ON-(OFF) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS
PB SWITCH, SPST, 0.4A, 32V, WIRE LEADED
SWITCH PUSH SPST-NC 125MA 125V
Sub-Miniature Pushbutton Switches
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB7B2RS5M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329362-8 | TE Connectivity | ALCOSWITCH