TE Connectivity KUEP-3A15-120
Electromechanical Relay SPST-NO-DM 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Farnell
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-61.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
PanasonicJS1A-24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
PanasonicJS1A-B-24V-F
JS Series 10A SPST 24VDC Through Hole Sealed Miniature Non-Polarized Power Relay
PanasonicJS1AF-B-24V-F
TE Connectivity1393114-4
Electromechanical Relay 48VDC 1.8KOhm 10A SPST-NO-DM(38.89x35.71)mm Plain Case Industrial Relay
TE ConnectivityKUEP-3D15-48
Power Relay 48VDC 10A SPST-NO-DM(38.89mm 35.71mm 48.41mm) Socket
TE Connectivity1-1393194-9
Power Relay, 12Vdc, Spst-No, 10A, Tht Rohs Compliant: Yes |Oeg Te Connectivity 1-1393194-9
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KUEP-3A15-120 fournies par ses distributeurs.
RELAY, E-MECH, SPST-NO-DM, CTRL-V 120VAC, VOL-RTG 150VDC, 10A, 9 PIN, KUEP SERIES
10ms 15ms 10A 150V(Max) 1 Form X (SPST) 2.25K¦¸ 17.5mA 120V , 38.9mm*35.7mm*48.4mm
Power/Signal Relay, 1 Form X, SPST, Momentary, 2100mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), AC Input, DC Output, Panel Mount
RELAY, SPST-NO, 150VDC, 10A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KUEP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: -; R 17M0224
Relay, Spst-No, 150Vdc, 10A; Rango De Producto:Serie Kuep; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Spst-No; Tensión De La Bobina:120Vac; Corriente De Contacto:10A |Potter&brumfield Te Connectivity KUEP-3A15-120
KUEP-3A15-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form X SPST-NO-DM Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 1 Form X SPST-NO-DM | Electromechanical Relay | Part Number: KUEP-3A15-120 | Internal Number: 9-1393113-4 | TE Connectivity | Potter & Brumfield