TE Connectivity KHU-17D12-12
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 5A
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / P&BKHAU-17D12L-12
Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 160Ohm Socket
Relay, plug-in, 14-pin, 4PDT, 5 A, mech & LED indicators, label facility, 12 VDC
Power Relay 12VDC 5A 4PDT(28x21.5x36)mm Socket
TE Connectivity1-1393767-7
R10 Series Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 185Ohm Through Hole
Phoenix Contact2834083
Power Relay 12VDC 12A 4PDT(36x21.5x28)mm Socket
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KHU-17D12-12 fournies par ses distributeurs.
Purpose Relays 4Pdt 5A 12Vdc 160Ohm Relay Socket |Amp Te Connectivity 4-1393123-7
Power Relay 12VDC 5A 4PDT(28.2mm 21.8mm 38.1mm) Socket
Power Relays, Industrial Panel Plug-In, Monostable, DC, 900 mW Coil Power Rating DC, 160 Ω Coil Resistance, Potter & Brumfield KHA
POWER RELAY, 4PDT, 12VDC, 5A, PLUG IN; Product Range:TE - KHU Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:5A; Contact Voltage VAC:120V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:4PDT; Coil Resistance:160ohm; Carry Current:5A