TE Connectivity KHU-17D11-24
Power Relay 24VDC 2.5A 4PDT(28.2mm 21.8mm 38.1mm) Socket
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2025-01-16
LTD Date2025-01-16
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Relay,E-Mech,4PDT,Ctrl-V 24VDC,5A,250VAC/125VDC,Socket Mount,Blade Term,MYSeries
Gen-Purpose Relay, 5A, 250V, 4PDT, Blade Term, Socket Mount, Control V 24 VDC
Power Relay 24VDC 5A 4PDT(28x21.5x36)mm Plug-In
Power Relay 48VDC 2.6KOhm 5A 4PDT(27.5x21x42)mm Socket Miniature Relay
TE Connectivity5-1608040-5
Power Relay 24VDC 5A 4PDT(21.5mm 27.5mm 36mm) Plug-In
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KHU-17D11-24 fournies par ses distributeurs.
KHA Series 3 A 4PDT 24 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
RELAY, E-MECH, DPDT, 5A, CTRL-V 24DC, VOL-RTG 120/28AC/DC, SOLDER, KHU SERIES
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.038A (Coil), 24VDC (Coil), 850mW (Coil), 2.5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, 4PDT, 120VAC, 28VDC, 5A; Contact Configuration:4PDT; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:5A; Product Range:KHU Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:120V; Relay Terminals:Solder RoHS Compliant: Yes