TE Connectivity KCS03X024EAAA
Electromechanical Relay 28VDC 126Ohm 600A SPST-NO-DM Bottom Mount Contactor Relay
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Introduction Date2025-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1618408-4
Contactors - Electromechanical KCS03X012EAAA=CONTACTOR, CURRENT SENSE
TE Connectivity5-1618388-8
RELAY, INDUSTRIAL, SPST, STUD, 500A, 48VDC, PANEL MOUNT, LEV200 SERIES
TE Connectivity5-1618388-8
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KCS03X024EAAA fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, 1 Form X, SPST-NO-DM, Momentary, 28VDC (Coil), 600A (Contact), 600VDC (Contact), DC Input, Panel Mount
CONTACTOR, SPST-NO, 24V, PANEL; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:600VDC; Contact Configuration:SPST-NO; No. of Poles:1 Pole; Switching Power AC3:-; Switching Current AC1:-; Coil Voltage VAC Nom:-; Coil Voltage VDC Nom:24V; Switching Power AC1:-; Load Current Resistive:-; Switching Current AC3:-; Product Range:KILOVAC KCS03 Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)
KCS03X024EAAA=CONTACTOR, CURRENT SENSE DC Contactor Contact Arrangement: 1 Form X, SPST-NO DM Wire Size: 22 AWG DC Contactor Contact Current Rating: 600 A Coil Voltage (Max): 28 VDC DC Contactor Coil Resistance: 126 Ω Dc Contactors For Mil-Aero Application | 1 Form X, SPST-NO DM 22 AWG 600 A 28 VDC | Part Number: KCS03X024EAAA | Internal Number: 1618408-5 | TE Connectivity