TE Connectivity H85K76BYA
Metal Film Res.-Through Hole H8 5K76 0.1% 15Ppm |Amp Te Connectivity 6-1879664-8
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity H85K76BYA.
Electro Sonic
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 14 ans
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.31%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP6-1879664-6
Holco Holsworthy FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±15ppm/C 5.49kOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityH85K62BYA
HOLCO SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 5.62KOHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
TE ConnectivityYR1B6K19CC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 6.19 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsCF14JT5K60
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD5K62
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5620ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD6K04
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 6040ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5760ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5760ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 6000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 6000ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 5620ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 6190ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity H85K76BYA fournies par ses distributeurs.
HOLCO SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 5.76KOHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5760ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 5.76K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/°CConformalCoated AXL Bandoliered
Axial FIXED RESISTOR Holco Holsworthy 0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm 0.25W 1/4W 5.76kOhm ±15ppm/C
Special Order: H8 5K76 0.1% 15PPM Resistance Value: 5.76K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 5.76K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: H85K76BYA | Internal Number: 6-1879664-8 | TE Connectivity | Holsworthy