TE Connectivity FN409-13-02
Filter, DC, Line, Noise, Op-v 75VDC, Curr 13A, Pcb Mnt, Fn 409 Series, 2000VDC (l-g)
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity FN409-13-02.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 0 an
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+555%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN409-13-02 fournies par ses distributeurs.
FILTER, DC Converter, 13A; Capacitance:4.7pF; Voltage Rating:75V; Filter Type:-; Current Rating:13A; Terminals:Solder; Inductance Min:80µH;
FILTER, DC CONVERTER, 13A; SVHC:No SVHC; Capacitance X Type Capacitor:4700nF; Capacitance Y Type Capacitor:4.7nF; Current Rating:13A; External Depth:40.6mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:50.8mm; Inductance:0.08mH; Lead Length:5.1mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-40°C; No. of Inductors:6; Voltage Rating DC:75V
FN409-13-02 Operating Voltage (Max): 75 VDC Current Rating (Max): 13 A Product Orientation: Horizontal Input Termination Type: PCB Terminal Output Termination Type: PCB Terminal PCB Filters Fn409 & High-Performance 75 Vdc PCB Filter | 75 VDC 13 A Horizontal PCB Terminal | Part Number: FN409-13-02 | Internal Number: 819400-SF | TE Connectivity | Schaffner