TE Connectivity FN356-16-29
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 16A 440VAC Quick Connect Flange Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity FN356-16-29.
TME
Datasheet4 pagesIl y a 0 an
element14 APAC
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHungary
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2024-06-28
LTD Date2024-12-30
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN356-16-29 fournies par ses distributeurs.
3-PHASE 16 A INPUT HIGH-CURRENT FILTER SAFETY TERMINAL BLOCK
Power Line Filters 8W 16A HIGH-CURRENT FILTER
FN356-16-29, TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
3 PHASE NEUTRAL FILTER 440VA C 16A STB TERMINAL 29
Three Phase EMI Filter, 440V, 60HzHz
3 Phase & Neutral Filter 440VAC,
Pwr Line Filter, 3 Ph+Neutral, 16A, 440V; Current Rating:16A; Voltage Rating:440Vac; Filter Type:3 Phase + Neutral Line; Filter Terminals:Terminal Block; Inductance Min:1.2Mh; Capacitance:0.68Μf; Leakage Current Max:430Μa; Product Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN356-16-29
Mains filter Dimensions L x W x H: 161.8 x 105 x 80 mm Temperature range: -25 ... +100 °C Test voltage: 1900 VDC, 2 sec Weight: 1.2 kg IEC-climate category: 25/100/21 Phases: 3-phase Protection class: IEC/EN 60939 Protection rating: IP20 Termination type: Screw Terminal Rated voltage: 440 VAC