TE Connectivity FN3288-160-40-C35-R65
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 160A 760VAC Terminal Block Flange Mount
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 0 an
Master Electronics
JRH Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN3288-160-40-C35-R65 fournies par ses distributeurs.
FILTER 3-PH EMC/RFI SLIM BOOK 480VAC 160A TERM 40 CY 4.5UF FN 3288 SERIES
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480VAC, 160A, STB Terminal 40, Cy 4.5uF
FN 3288 Box Terminal Block Inverters Power Drive Systems EMC/EMI Line Filter 160A DC~60Hz 530V 305V -40C~100C
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 160A, 530VAC;
FN3288-160-40-C35-R65, SCHAFFNER
LINE FILTER 530/305VAC 160A CHAS
Power Line Filter, 3 Phase, 160A, 530Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:160A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288-160-40-C35-R65
FN3288-160-40-C35-R65 Current Rating: 160 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 160 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3288-160-40-C35-R65 | Internal Number: 818003-SF | FN3288-160-40-C35-R65 Current Rating: 160 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 160 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3288-160-40-C35-R65 | Schaffner