TE Connectivity FN2500-15-103-C13
Power Line Filters 15A 10nF Push-In Terminal, Low Profile, EMC/EMI Filter
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 0 an
Master Electronics
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2021-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN2500-15-103-C13 fournies par ses distributeurs.
EMC/EMI FILTER, 1 PHASE, 277 VAC / 400 VDC, PUSH-IN, 15A, FN2500 SERIES
FN2500-15-103-C13, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Single Phase EMI Filter, 277V, 0-60HzHz
LINE FILT 400VDC 277VAC 15A CHAS
FN2500-15-103-C13 Current Rating: 15 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .45 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .87 mA 15 A Terminal Block .45 mA | TE Connectivity |
Power Line Filter, 1-Ph, 15A, 277Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:277Vac; Current Rating:15A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Push In; Filter Output Terminals:Push In Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2500-15-103-C13