TE Connectivity FN2030B-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Chassis Mount Medical
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 0 an
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN2030B-16-06 fournies par ses distributeurs.
Filter, Medical, 16A, Chassis Mount; Current Rating:16A; Voltage Rating:250V; Filter Type:Medical; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:4Mh; Capacitance:1Μf; Leakage Current Max:2000Pa; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030B-16-06
Mains Filter Dimensions L x W x H: 85 x 54 x 40.3 mm Resistance technical notation: 0M33 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 225 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.33 MOhm
FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part Number: FN2030B-16-06 | Internal Number: 802508-SF | FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part# FN2030B-16-06 | Schaffner