TE Connectivity DT06-12SB
Automotive Connector Housing, DT, Plug, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Socket Contacts
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity DT06-12SB.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 1 an
Datasheet6 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityDT04-12PA
Automotive Connector Housing, IP68, DT Series, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Pin Contacts
TE ConnectivityDT06-12SA-C015
TE ConnectivityDT04-12PB
Automotive Connector Housing, DT, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Pin Contacts
Mini-Fit Jr 46207 ROHS3Compliant Board Guide Tin Connector Header 100.0muin 2.54mum
MX150 75757 ROHS3Compliant GENERAL PURPOSE Tin Connector Header, Breakaway 59.0muin 1.50mum
Conn Power HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity DT06-12SB fournies par ses distributeurs.
CONNECTOR PLUG, 12-POSITION, FEMALE SOCKET, CRIMP, BLACK, LATCH LOCK, DT SERIES
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
Our DEUTSCH DT Plug connectors are male connectors available in 2, 3, 4-, 6-, 8, 12- and 48 positions. These sealed, inline plug connectors are compatible with both DEUTSCH solid and stamped & formed size 16 socket contacts.
Automotive Housing, Plug, 12Pos, 13A; Product Range:Dt Series; Gender:Plug; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amp Dt Series Size 16 Socket Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity DT06-12SB
PLG, 12P, BLK, N, B Nominal Voltage Architecture: 24 V 12 V 48 V Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Dt Plug Connector | 24 V Housing for Female Terminals | Part Number: DT06-12SB | Internal Number: DT06-12SB | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH