TE Connectivity CRGH1206J56R
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 56 ohm, 500 mW, - 5%, 200 V, 1206 [3216 Metric]
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-0756RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 56Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-0756RL
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-0751RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8GEYJ560V
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J56R fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 56R 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 56OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
RES, 56R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 56ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Special Order: CRGH1206 5% 56R 0.5W Resistance Value: 56 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 56 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J56R | Internal Number: 4-1879497-3 | TE Connectivity | NEOHM