TE Connectivity CRGH1206J390R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-91.83%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
Introduction Date2010-05-28
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-07390RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07390RL
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-13390RL
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8GEYJ391V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J390R fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 390R 0.5W
RES, 390R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 390ohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH1206 5% 390R 0.5W Resistance Value: 390 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 390 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J390R | Internal Number: 6-1879497-3 | TE Connectivity | NEOHM