TE Connectivity CRGH1206J270R
Res, 270R, 0.5W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 5-1879497-9
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.02%
Introduction Date2010-05-28
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-07270RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07270RL
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-13270RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ271V
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 270 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J270R fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 270OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Special Order: CRGH1206 5% 270R 0.5W Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J270R | Internal Number: 5-1879497-9 | TE Connectivity | NEOHM