TE Connectivity CRGH1206J180R
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-07180RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 180Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07180RL
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-10180RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ181V
ERJ Series 1206 180 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J180R fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 180 ohm, 500 mW, - 5%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 180R 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 180OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 1206, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 180 Ω, .5 W, Neohm CRGH
Special Order: CRGH1206 5% 180R 0.5W Resistance Value: 180 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 180 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J180R | Internal Number: 5-1879497-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 180R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)