TE Connectivity CRGH0805J18R
Res Thick Film 0805 18 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-0718RL
Res Thick Film 0805 18 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0718RL
Res Thick Film 0805 18 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 18 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1317R8L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 17.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 18 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH0805J18R fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
CRGH Neohm 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 18Ohms 0.333W 1/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 18ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 18 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V, 0805 [2012 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH0805J18R
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 18 Ω, .33 W, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0805 5% 18R 0.33W Resistance Value: 18 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 18 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J18R | Internal Number: 3-1879377-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 18R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)