TE Connectivity CRGH0805J150K
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Datasheet10 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13150KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH0805J150K fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 150KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 150K 0.33W
RES, 150K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 150kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tole