TE Connectivity CRGH0805J12R
Res Thick Film 0805 12 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.88%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-0712RL
Res Thick Film 0805 12 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0712RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 12ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-0713RL
Res Thick Film 0805 13 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 13ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6GEYJ120V
Res Thick Film 0805 12 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH0805J12R fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 12ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 CASE 12OHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 12 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V, 0805 [2012 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH0805J12R
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 12R 0.33W
Special Order: CRGH0805 5% 12R 0.33W Resistance Value: 12 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 12 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J12R | Internal Number: 2-1879377-8 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 12R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 12ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)