CRGH0603 5% 100R 0.2W Resistance Value: 100 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 100 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J100R | Internal Number: 4-1879494-9 | TE Connectivity | NEOHM