TE Connectivity CRGCQ1210J15K
Res Thick Film 1210 15K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
Sager Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.38%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ1210J15K fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 15K 5%
TE Connectivity 2-2176346-6 CRGCQ Resistor 1210 15KOhm 5%
Res, 15K, 5%, 0.5W, 1210, Thick Film; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ1210J15K
CRGCQ 1210 15K 5% Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1210J15K | Internal Number: 2-2176346-6 | TE Connectivity | NEOHM