TE Connectivity CRGCQ1210F2K7
Res Thick Film 1210 2.7K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
IHS
Sager Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.27%
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ1210F2K7 fournies par ses distributeurs.
Res General Purpose Thick Film 1210 2.7k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 2K7 1%
RES, 2K7, 1%, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 2.7kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance:
CRGCQ 1210 2K7 1% Resistance Value: 2.7K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 2.7K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1210F2K7 | Internal Number: 3-2176345-0 | TE Connectivity | NEOHM