TE Connectivity CRGCQ1206J4R7
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
IHS
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ1206J4R7 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res General Purpose Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 1/4W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 4R7 5%
CRGCQ 1206 4R7 5% Resistance Value: 4.7 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 4.7 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1206J4R7 | Internal Number: 2176344-5 | TE Connectivity | NEOHM