TE Connectivity CRGCQ1206F8K2
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Tendance sur 3 mois:
-9.02%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ1206F8K2 fournies par ses distributeurs.
Res General Purpose Thick Film 1206 8.2k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 8K2 1%
RES, 8K2, 1%, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 8.2kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance:
CRGCQ 1206 8K2 1% Resistance Value: 8.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 8.2K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1206F8K2 | Internal Number: 3-2176343-6 | TE Connectivity | NEOHM