TE Connectivity CRGCQ0402J33K
Res Thick Film 0402 33K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
IHS
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ0402J33K fournies par ses distributeurs.
Res General Purpose Thick Film 0402 33k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 33000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 33K 5%
RES, 33K, 5%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 33kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Mate; Available until stocks are exhausted Alternative available
CRGCQ 0402 33K 5% Resistance Value: 33K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 33K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J33K | Internal Number: 2-2176338-8 | TE Connectivity | NEOHM