TE Connectivity CRGCQ0402J2K2
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
IHS
Sager Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.77%
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ0402J2K2 fournies par ses distributeurs.
Res General Purpose Thick Film 0402 2.2k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 2200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 2K2 5%
CRGCQ 0402 2K2 5% Resistance Value: 2.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 2.2K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J2K2 | Internal Number: 2-2176338-1 | TE Connectivity | NEOHM