TE Connectivity CRGCQ0402F470R
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-14.27%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ0402F470R fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1000000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 470 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
CRGCQ Series 0402 470 Ohm ±1 % 0.625 W ±100ppm/°C Thick Film Resistor
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 470R 1%
RES 470 OHM 1% 1/16W 0402 / 470 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Res, Aec-Q200, Thick Film, 470R, 1%, 0402; Resistance:470Ohm; Product Range:Crgcq Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:63Mw; Resistance Tolerance:± 1%;rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0402F470R
CRGCQ 0402 470R 1% Resistance Value: 470 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 470 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F470R | Internal Number: 2-2176337-1 | TE Connectivity | NEOHM